Категорії
Резиденти

Даниїл Галкін (Дніпро)

У своїй творчості аналізує структуру суспільства; піднімає питання щодо законності, етики та моралі; досліджує межу між правами, обмеженнями і тотальним контролем.

Художник заснував соло-арт-групу 2222, де кожна з двійок через інсталяції, відео та інтервенції представляє різні alter ego його творчості.

Також Даниїл – фіналіст та переможець багатьох конкурсів та премій, зокрема, PinchukArtCentre Prize, Курьохіна, Кандинського, Малевича; володар гран-прі конкурсу МУХи.

Учасник низки міжнародних резиденцій. Роботи художника виставлялися в рамках персональних та колективних виставок в Україні та за кордоном.

Назва проєкту “Товарищі під знаком Едельвейса” посилається на однойменний документальний фільм про дивізію німецьких гірських стрільців першої гірсько піхотної дивізії з квіткою едельвейсу на шевроні, яка, почавши вторгнення в СРСР, мала особливе завдання – підкорення високогірного Кавказу і сходження на найвищу точку Європи – Ельбрус. Через 73 роки після закінчення Другої світової війни, 128-а окрема гірничо-штурмова Закарпатська бригада Сухопутних військ України вирішує змінити свою емблему на зображення з використанням тієї ж гірської квітки, крім цього виготовивши почесну бригадну відзнаку «Срібний едельвейс», яка за формою та змістом відсилає до «Чорного сонця», творів Сокири Перуна та естетиці нацизму. Порівняльний аналіз експозиції використовує шеврони, прикраси, предмети побуту, а також ілюстрації з книг і постерів, які розкривають історію використання символу. Також в експозиції задіяний репортаж про військовий оркестр «Едельвейс» 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, який виконав в 2019 році концертну програму на найвищій точці України – горі Говерла, тим самим потрапивши в національний реєстр рекордів України. Проєкт спрямований на дослідження використання символів і знаків, які, навмисно або випадково, мають перехресний історичний наратив, так як, наприклад, сходження на Ельбрус перегукується сходженням на Говерлу, де обидві військові експедиції було здійснено під знаком Едельвейсу.