Категорії
Новини

Open-call на участь в Budapest Hotel Art Residency

Резидентам пропонується створити проєкт, головним завданням якого є взаємодія авторського висловлювання з місцевим контекстом: починаючи від поняття «готелю» як місця, де зупиняються різні люди на певний проміжок часу, та його трансформацій, залежно від історичних змін; і, продовжуючи, безпосередньо історією та унікальними архітектурними особливостями готелю «Едельвейс».

Budapest Hotel Art Residency проходитиме у форматі онлайн.  

На даному етапі ми пропонуємо ознайомитись з онлайн-презентацією історичного дослідження Євгенії Моляр та Наталки Дяченко (https://cutt.ly/Ffvz846), яке включає фото/ відеоматеріали і буде поповнюватися.

Резиденція відбудеться за 3 напрямками: 

 • Візуальний: присвячений роботі з темами резиденції через медіуми перформансу, інсталяції, відео, фото, дизайну тощо.

Кураторка: Жанна Кадирова, художниця;

 • Аудіальний: розвиває експериментальні підходи до взаємодії  з середовищем за допомогою роботи зі звуком, подкастів, аудіальної інтервенції, антропології звуку та інших. Куратор: Андрій Савіних, діджей, куратор музичних програм;
 • Кураторський: направлений на роботу з (поза) інституційними просторами, та підготовку фінального виставкового проекту в експериментальному форматі. Кураторка: Жанна Кадирова.

У рамках проєкту буде проведено:

 • ознайомлення та обговорення онлайн-презентації історичного дослідження  готелю учасниками;
 • знайомство та пітчинг проєктів;
 • онлайн-зустрічі з представниками локальної культурної спільноти;
 • рефлексію щодо дослідження: планується, що учасники резиденції не тільки працюватимуть над вивченням локального контексту через свої практики, але також впливатимуть на погляд залучених до проектів спільнот на власну історію та культурну спадщину.
 • роботу з кураторами та (поза)інституційними просторами, що полягатиме в дослідженні кураторських практик в Україні в нових умовах пандемії та підготовці фінального виставкового проєкту в експериментальному форматі – частково онлайн, частково офлайн;
 • консультацію з істориком проєкту;
 • презентацію учасниками мистецьких доробків;
 • більшість взаємодій та заходів програми пройде в форматі онлайн, проте, за бажанням, учасники зможуть провести індивідуальні розвідки та представити, або інсталювати результати роботи у готелі “Едельвейс”. 

Етапи Budapest Hotel Art Residency:

Open-call для учасників резиденції – 3- 24 вересня 2020 року

Повідомлення про результат відбору – 26 вересня 2020 року

Онлайн-резиденція – 28 вересня-11 жовтня 2020 року. 

Онлайн-презентація здобутків резиденції та проведення круглого столу — 15 жовтня. 

Також згодом планується презентація робіт резидентів у готелі “Едельвейс”

До проєкту буде відібрано 12 резидентів з різних сфер мистецтва, що проживають в Україні. 

Для участі потрібно надіслати на agencyfd@gmail.com:

 • Коротке творче CV та посилання на попередні проєкти в довільній формі (fb, instagram, website)
 • Опис ідеї проєкту 
 • Технічний план реалізації проєкту, включаючи бюджет на матеріали. За бажанням митці можуть відвідати готель особисто, зазначивши подорож в технічному плані. Організатори покривають витрати на реалізацію ідеї у розмірі до 5000 грн. 

Підтвердження щодо отримання вашого повідомлення буде надіслано протягом 24 годин. У разі, якщо ви не отримаєте його, надішліть нам ще одного листа.

Дедлайн подачі заявки – 24 вересня 2020 року, 12:00 (за київським часом). 

Авторські права щодо ідей та робіт зберігатимуться за резидентами. Організатори резиденції залишають за собою право на створення цифрових та друкованих матеріалів, які включатимуть роботи, створені митцями, із зазначенням їхніх імен. 

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Головний медіа-партнер резиденції – журнал “Культурний тренд”.