Категорії
Новини

Знайомтеся: обрано 13 учасників Budapest Hotel Art Residency!

В рамках конкурсу на участь в резиденції до нас надійшло 33 заявки. Експертами проєкту було відібрано 13 найкращих ідей. Пропонуємо вам познайомитися з нашими резидентами:

 1. Добриня Іванов (Київ)

Автор скульптур, інсталяцій, редімейдів, відео та живописних творів.

Працює з темою минулого та пам’яті, використовуючи просторові рішення. Збирає реальні та вигадані оповіді, пов’язані зі знайденими об’єктами, і конструює таким чином “наративи правди та неправди”, які серед іншого ставлять під питання мистецькі підходи автора.

Добриня мав персональні виставки в Україні, брав участь у колективних виставках і резиденціях в Україні та за кордоном. Був номінантом Henkel Art.Award та премії PinchukArtCentre.

Сайт: https://cargocollective.com/dobrinyaivanov

 1. Ілля Угнівенко (Київ)

Графік-ілюстратор, учасник клубу ілюстраторів Pictoric.

Брав участь у більшості виставок та проєктів клубу, серед яких – “Face to face”, “Довіряй але перевіряй”, “Інфа 100%”, “Діячі України”.

Працює переважно у діджиталі, проте до цифрових робіт часто додає відскановані монотипії. Використовує також ручку, гуаш і туш.

Минулого року Ілля оформив українське видання “Острову скарбів” Роберта Луїса Стівенсона від Nebo Booklab Publishing.

Крім того, він проводить воркшопи і курси з ілюстрації та викладає у дитячій художній школі. 

Персональна сторінка: https://www.behance.net/Ilia_Ugnivenko?fbclid=IwAR0pPHPNq5an5KvHzIXjJoPWy_Y9-JRRCovzdNVBS_GsQqD2Iq8MtoKQDN4

 1. Євген Коршунов (Київ/Бровари)

Займається живописом, графікою, відео-артом, ленд-артом, колажем, фото та скульптурою.

У своїй діяльності приділяє увагу темам міфотворчості та релігії, кітчу, маніфестації LGBTQIA+ людей та проблемам гомофобії й агресивної маскулінності.

Євген представляв роботи на низці індивідуальних і групових виставок та фестивалів в Україні та за кордоном.

Також художник бере активну участь в арт-резиденціях, серед яких – “Над Богом” (Вінниця), “З.Міст” (Маріуполь), “Foundation” (Клементовіце, Польща). 

 1. Variable name (Київ)

Арт-дует Марини Хрипун та Валерії Карпань, які працюють разом у сферах партисипативного мистецтва та культурної освіти.

Діяльність групи зосереджена на процесах комунікації та обміну в міському середовищі, візуальній та цифровій антропології, інклюзивності, практиках коммеморації та представлення пам’яті й локальних наративів.

Співпрацювати художниці почали у 2015 році, коли заснували організацію “Культурні географії” та ініціативу “Дитячі георгафії” і стали кураторками арт-резиденції “PortArtStudio”. Серед їх проєктів – “Сліди міста” (Червоноград), “Touch What I See” (Люблін), “Living Monuments” (Харків – Ужгород – Берлін). 

 1. Даниїл Галкін (Дніпро)

У своїй творчості аналізує структуру суспільства; піднімає питання щодо законності, етики та моралі; досліджує межу між правами, обмеженнями і тотальним контролем.

Художник заснував соло-арт-групу 2222, де кожна з двійок через інсталяції, відео та інтервенції представляє різні alter ego його творчості.

Також Даниїл – фіналіст та переможець багатьох конкурсів та премій, зокрема, PinchukArtCentre Prize, Курьохіна, Кандинського, Малевича; володар гран-прі конкурсу МУХи.

Учасник низки міжнародних резиденцій. Роботи художника виставлялися в рамках персональних та колективних виставок в Україні та за кордоном.

Портфоліо: https://drive.google.com/file/d/1DxO35Y8yyTj7DLBlbcENggmqG3hsh13M/view

 1. Богдан Середяк та Олеся Оникієнко (Івано-Франківськ/Київ)

Богдан Середяк – архітектор, урбаніст, художник. Працює з розширенням рамок антропогенного середовища за допомогою фотографії, кіно, архітектури, просторової інсталяції та інших творчих засобів.

Має досвід роботи в Україні та за кордоном, серед проєктів – Florence Fashion Terminal (Флоренція, Італія), Glass Pavilion (Нью-Йорк, США), Center for Post-Nomadic Existence (Улан-Батор, Монголія), кураторська інсталяція Юрія Єгорова в НХМУ (Київ, Україна).

Сайт: http://seredyak.com/

Олеся Оникієнко – театральна композиторка, саунд-артистка, кураторка платформи Womens Sound та організаторка концертів електронної музики.

Окрім музичного оформлення вистав (зокрема, в рамках українсько-британського театрального проєкту Hooligan), займається написанням музики до короткометражних фільмів і створенням мистецьких робіт спільно із художниками та музикантами.

Учасниця міжнародних арт-резиденцій, громадської організації “Інститут Звуку”, композиторка лабораторії фолк-електроніки MOKOSHO.

З власним проєктом NFNR Олеся має досвід численних колаборацій з музикантами зі Швеції, Німеччини, Індії, Японії.

Персональна сторінка: https://soundcloud.com/nfnr_music

 1. Віталій Янковий (Вінниця/Ірпінь)

Художник, аніматор, дослідник та автор текстів про нові медіа.

Випускник курсу сучасного мистецтва в School of visual communication та лабораторії документалістики Indielab, лауреат Мистецтвознавчого конкурсу для арт-критиків Stedley Art Foundation. Учасник групових виставок в Україні та за кордоном.

У своїх роботах на перетині відео та критичної соціології Віталій намагається надати технології гуманітарного виміру та прослідкувати вплив діджиталізації на локальну та комерційну культуру.

 1. Катерина Берлова (Київ/Дніпро)

У своїх проєктах художниця розробляє теми повторення і травми, розглядаючи останню як відбиток часу. В роботі часто використовує перцептивні методи, досліджуючи навколишній світ через запах, звук або дотик і акцентуючи таким чином на досвіді чуттєвого переживання.

Катя працює з інсталяцією, відео, живописом, звуком та site-specific art, які представляє на багатьох колективних та персональних виставках.

Також, серед іншого вона є учасницею українсько-британської арт-резиденції SWAP і Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва «Бірючий».

Сайт: https://cargocollective.com/katerynaberlova

 1. Володимир Кузнєцов (Київ)

Співзасновник освітньої спільноти “Художня Рада” та групи Р. Е. П. (Революційний Експериментальний Простір).

Брав участь у самоорганізованих ініціативах та асамблеях Майдану та пост-Майдану. Також за плечима художника численні резиденції, персональні та групові виставки в Україні та за кордоном.

У своїх роботах Володимир досліджує естетику повсякденних практик, а також присутність архаїки в сучасності. Розглядає пам’ять як тип досвіду і генерує нові концепти через особисте і колективне знання.

Сайт: http://www.volodymyrkuznetsov.com/ 

 1. Commercial public art (Київ/Одеса)

Творче об’єднання й дослідницький проєкт Бориса Медведєва та Світлани Конопльової, «місточок між матеріальним світом та світом ідей». Учасники групи мають бекграунд в архітектурі, урбаністиці, інтер’єрному й ландшафтному дизайні та створенні VR-середовищ.

Як Commercial public art дует працює на межі дисциплін та торкаються тем брендингу, ринку, методології сучасної культури, маніпулятивності змісту та впливу різних медіумів на якість сприйняття інформації. 

Сторінка проєкту у FB: https://www.facebook.com/commercialpublicart/

 1. Альона Іванова та Вікторія Довгадзе (Львів)

Альона Іванова створює мультидисциплінарні проєкти в сфері медіа та сучасного мистецтва. Працює переважно з фото, відео, графіті та сучасною модою.

Особливу увагу в своїй практиці приділяє фемінізму та проявам людської сексуальності, зокрема, їх модифікаціям у соцмережах.

Основа художнього методу Вікторії Довгадзе – зображення та дослідження можливих метаморфоз всередині об’єктів, деталей, явищ; можливість візуалізації та поетизації цих внутрішніх образів; інтерпретація багатозначності контексту з використанням технік деконструкції (абстракції, акциденції у фотографії та відео, фрагментарності) та відкидання реального змісту.

У співпраці творчий дует досліджує жіночу сексуальність для того, щоб створити візуальний архів, або, іншими словами, інтимний щоденник досвіду тих, хто вийшов за рамки традиційного суспільства та переступив соціальні та моральні табу. 

 1. Михайло Алєксєєнко (Київ)

Художник (-розкадровник, -декоратор, -постановник).

Один із ініціаторів створення групи «Йод» та арт-сквоту «Хаят», засновник арт-простору на Троєщині «Квартира 14».

Досліджує естетику взаємодії, працює з темами міфів та співвідношення реального і віртуального. Має великий досвід роботи в кіноіндустрії.

Михайло – номінант премії PinchukArtCentre Prize і володар головної премії конкурсу молодих українських художників МУХі.

Брав участь у багатьох виставках й арт-проєктах в Україні та за кордоном. 

 1. Наталія Довгопол (Київ/Афіни)

Письменниця, мистецтвознавиця, молодіжна тренерка з неформальної освіти. Отримала диплом за спеціальністю “Туризм”, після чого вивчала теорію та історію мистецтва в аспірантурі.

Народилася та зростала в Києві, а зараз проживає в Афінах, де займається дослідженням античного танцю й давньогрецької міфології.

Наталія – співзасновниця театру історичного танцю «Al’entrada», з яким їздила на гастролі по Україні, Європі та японських островах.

Авторка низки книжок, де історія поєднується з містикою. Роман «Шпигунки з притулку «Артеміда» було нагороджено сріблом на «Коронації слова-2019».

Вже цієї осені вийдуть друком ще по одній дитячій і підлітковій книзі.