Категорії
Резиденти

Віталій Янковий (Вінниця/Ірпінь)

Художник, аніматор, дослідник та автор текстів про нові медіа.

Випускник курсу сучасного мистецтва в School of visual communication та лабораторії документалістики Indielab, лауреат Мистецтвознавчого конкурсу для арт-критиків Stedley Art Foundation. Учасник групових виставок в Україні та за кордоном.

У своїх роботах на перетині відео та критичної соціології Віталій намагається надати технології гуманітарного виміру та прослідкувати вплив діджиталізації на локальну та комерційну культуру.

В рамках резиденціі була створена робота “В кімнаті.” 

В кімнаті, яка зроблена через 3-D моделювання, на основі фото однієї з кімнат бази відпочинку «Едельвейс», розміщені гібридні об‘єкти, які містять предмети із одночасно трьох історичних періодів життя готелю: угорського, радянського та українського. Оскільки історія готелю – досить складна та заплутана, інформація про нього часто існує у формі усних переказів. Кожен об‘єкт в кімнаті супроводжується байкою, в якій перемішані реальні події та персоналії з вигадками та містифікацією. В цій роботі мені також цікавий зв’язок між комп’ютерним моделюванням та гуцульським різьбярством. Після візиту в Ясіня, попередньо зроблені тривимірні об’єкти, набули форми цифрових дерев’яних скульптур.