Категорії
Проєкти

Budapest Hotel Art Residency

Budapest Hotel Art Residency

Проєкт націлено на дослідження історії готелю й регіону Драгобрат, та роботу з історичним наративом за допомогою мистецтва. Він є відправною точкою у започаткуванні сталої практики мистецьких резиденцій на базі готелю “Едельвейс”. Метою є переосмислення історії готелю та території, на якій його побудовано: від місця пересадки на шляху до лижних курортів – до унікального місця нашарування різних культур. 

Проєкт включає в себе роботу зі збору інформації про готель з залученням істориків та дослідників; відбір митців та проведення резиденції; презентацію результатів: організацію круглого столу та онлайн-презентації, а також проведення виставки робіт митців у готелі. До резиденції буде залучено 12 митців з України. Резиденція буде відбуватися у форматі онлайн. 

Етапи проєкту: 

 1. Історичне дослідження готелю та смт. Ясіня- липень-серпень 2020 року

  Робота дослідників проєкту: збір історичних матеріалів, фото та відео (в архівах, інтернеті, та безпосередньо на основній локації проєкту), запис історій зі слів жителів селища.Результат – публікація дослідження на сайті, де з ним можуть ознайомитися потенційні резиденти та інші, зацікавлені у проєкті учасники (історики, представники адміністрації селища й туристичного бізнесу регіону).

 2. Онлайн-презентація історичного дослідження – 2 вересня 2020 року

  Презентація результатів дослідження історії готелю від Євгенії Моляр та Наталки Дяченко у форматі онлайн, ознайомитися з якою можна тут

 3. Open-call для учасників резиденції — 3-24 вересня 2020 року

  Проведення конкурсу для митців, дослідників, кураторів на участь у резиденції. Відбір 12 учасників з усієї України.

 4. Онлайн-резиденція – 28 вересня – 11 жовтня 2020 року

  Резиденція відбудеться за 3 напрямками:

  • візуальний (через перформанси, інсталяції,відео, фото, дизайн тощо);
  • аудіальний (через взаємодію з середовищем за допомогою роботи зі звуком, подкастів, аудіальної інтервенції, антропології звуку тощо);
  • кураторський (робота з (поза)інституційними просторами та підготовка фінального виставкового проєкту в експериментальному форматі.

  Куратори: художниця Жанна Кадирова та діджей Андрій Савіних. Більшість заходів програми пройде у форматі онлайн. За бажанням учасники зможуть провести індивідуальні розвідки та представити або інсталювати результати своєї діяльності у готелі “Едельвейс”

 5. Онлайн-презентація здобутків резиденції та проведення круглого столу – 15 жовтня

Український культурний фонд

Проєкт здійснується за фінансової підтримки Українського культурного фонду