Категорії
Новини

Стартував новий проєкт Budapest hotel art residency

Розпочато проєкт Grand Budapest Hotel 

Стартував другий проєкт з дослідження й мистецького переосмислення історії та культури регіону Драгобрат. Цього разу він об’єднає 5 країн та 16 митців, відбуватиметься за підтримки Вишеградського фонду та за партнерства іноземних культурних організацій: Zahorian & Van Espen (Чехія та Словаччина), Budapest Showcase Hub (Угорщина), Východné pobrežie (Словаччина) й Kalektar (Польша). 

Назва «Grand Hotel Budapest» відсилає нас до історичної назви готелю «Едельвейс», що разом з селищем Ясіня знову стане ключовою точкою для «історико-культурної розвідки». Але цього разу учасники поглянуть на них крізь призму міжнаціональної взаємодії – як в минулому (адже це селище протягом 19-20 ст. опинялося під владою усіх дотичних до проєкту країн), так і в  теперішньому часі (оскільки проєкт стане майданчиком для міжнародної співпраці сучасних митців). 

Проєкт націлений представити інструменти для роботи з втраченою історією, переосмислити історію шляхом мистецьких резиденцій та створити альтернативний культурно-мистецький туристичний наратив для відвідувачів із різних країн. Також планується залучення місцевої влади, бізнесу та громадських активістів; підняття питання сталого розвитку Драгобрату та його захисту від негативних наслідків глобалізації.

Етапи проєкту:

 1. Історичне дослідження історії селища Ясіня та готелю «Едельвейс», з пошуком матеріалів у чеських, словацьких, польських, угорських та українських джерелах; з залученням місцевих істориків Закарпаття. 

Тривалість: 01.11.2020–01. 03.2021.

 1. Арт-резиденція — візуальна та музична лабораторія на базі готелю «Едельвейс» за участі 16 митців — 8 з України та 8 з країн-партнерів — Чехії, Польщі, Словаччини та Угорщини. Тривалість: 01–14 .05.2021.
 2. Презентації результатів проекту в селищі Ясіня та в Ужгороді за участі митців, представників місцевої влади та бізнесу, туроператорів, гідів та істориків.  

Тривалість: 15.05–30.06 2021.

Проект співфінансується Урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Гранти Вишеграду від Міжнародного Вишеградського Фонду. Місія Фонду просувати ідеї сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

Дізнатися більше про результати попередньої резиденції за підтримки Українського культурного фонду можна тут.

 1. Історичне дослідження історії селища Ясіня та готелю «Едельвейс», з пошуком матеріалів
  у чеських, словацьких, польських, угорських та українських джерелах; з залученням
  місцевих істориків Закарпаття.
  Тривалість: 01.11.2020–01. 03.2021.
 2. Арт-резиденція — візуальна та музична лабораторія на базі готелю «Едельвейс» за участі
  16 митців — 8 з України та 8 з країн-партнерів — Чехії, Польщі, Словаччини та Угорщини.
  Тривалість: 01–14 .05.2021.
 3. Презентації результатів проекту в селищі Ясіня та в Ужгороді за участі митців,
  представників місцевої влади та бізнесу, туроператорів, гідів та істориків.
  Тривалість: 15.05–30.06 2021.
  Проект співфінансується Урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Гранти
  Вишеграду від Міжнародного Вишеградського Фонду. Місія Фонду просувати ідеї сталого
  регіонального співробітництва в Центральній Європі.
  Дізнатися більше про результати попередньої резиденції за підтримки Українського
  культурного фонду можна тут.